facebook   twitter
KPSS'ye -148 Gün -20   Saat Kaldi
Konu: kollagyum-zıt panel  (Okunma sayısı 6469 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
19 Nisan 2010, 16:58
*
Çevrimdışı
arkadaşlar siteye yeni üye oldum, bu yüzden biyerde bu açıklandıysada görmedim. pegem de zıt panelle kollegyumu aynı şey olarak vermiş fakat ihtiyaçta ikisi bambaşka şeyler, ne diyosunuz nedir bunun doğrusu...


Mesajı Paylaş | Kayıtlı
19 Nisan 2010, 17:10
*
Çevrimdışı
Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanları tarafından tartışıldığı konuşmalara panel denir. Panel kendi içerisinde “kollegyum ve zıt panel” olmak üzere ikiye ayrılır.
Kollegyum; bir grubun uzman kişilerden (kaynak grup) bir grubunda tartışmacılardan oluşturduğu iki grubun katılımına dayanır. Tartışmacı grubun görüş ayrılığında ya da belirsizliğe düştüğünde uzmanlardan oluşan grubun görüşüne başvurulur.

Zıt panelde ise; sınıfta işlenilen konuların tekrarı ve pekiştirilmesi için sınıf soru soran ve cevap veren olarak iki gruba bölünür ve ders işlenir.


(alıntıdır)
Mesajı Paylaş | Kayıtlı
Ne kadar silersen SİL... Ya yırtılır defterin, yada izi kalır cümlelerin...
19 Nisan 2010, 17:25
*
Çevrimdışı
teşekkür ederim.. pegem saçmalamış ozaman=)
Mesajı Paylaş | Kayıtlı
19 Nisan 2010, 17:29
*
Çevrimdışı
hocam bir de zıt panelde bir grup sorar digeri cevaplar(sorular bitince tam tersi olur) cevap verecek olan grup cevabı veremezse cevabı soran grup kendisi cevaplayabilir ve soran grup cevaplayan; cevaplayan grup soran olabilir bir anda yani amaç sadece konu yu pekiştirmektir. kollegyum ise zıt panele göre daha resmidir. kollegyum snıfta öğrenciler tarafından da uygulanabiliyormuş hazırlanmış öğrenciler uzman grup gibi olabiliyor yani ve her öğrencinin ilgili oldugu alan var ve gelen soruyu uzman grup dediğimiz gruptaki ilgili kişi cevaplıyor.

bunu ben Veysel Sönmez'in kitabında okumuştum
Mesajı Paylaş | Kayıtlı
Yıldızlar, ateş böceği sanılmaktan korkmazlar.
19 Nisan 2010, 17:51
*
Çevrimdışı
sizede çok tsk ederim ...
Mesajı Paylaş | Kayıtlı
 Powered by SMF 2.0 RC5 | SMF © 2006–2011, Simple Machines LLC
Simple Audio Video Embedder